ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បន្តចូលរួមទំនួលខុសត្រូវសង្គមដោយបរិច្ចាកទឹកប្រាក់ចំនួន ១០លានរៀល និងសម្ភារៈប្រើប្រាស់មួយចំនួនជូនដល់អង្គការអាហ្វេស៊ីបកម្ពុជា
រាជធានីភ្នំពេញ, នាថ្ងៃទី៣០ ខែវិច្ឆិកា​ ឆ្នាំ២០២១ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក្រោមការដឹកនាំដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ បាននាំយកនូវថវិកាចំនួន ១០,០០០,០០០រៀល ទឹកសុទ្ធ 20កេស និងម៉ាស​ 100ប្រអប់ ឧបត្ថម្ភជូនដល់អង្គការអាហ្វេស៊ីបកម្ពុជា ដើម្បីប្រើប្រាស់ក្នុងប្រតិបត្តិការប្រចាំថ្ងៃរបស់ខ្លួន។ បន្ថែមពីលើនេះ ធនាគារ​បានបង្កើតជាគណនីមនុស្សធម៌មួយជូនអង្គការដើម្បីអាចឱ្យបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋធ្វើការបរិច្ចាគជាថវិកាប្រចាំខែ ឬប្រចាំឆ្នាំ ទោះបីក្នុងទំហំទឹកប្រាក់តិចក្តី ច្រើនក្តី ដើម្បីក្តីសង្ឃឹមថ្មីរបស់ស្រ្តីរងគ្រោះដែលនឹងក្លាយជាទំពាំងស្នងឬស្សីរបស់ប្រទេសជាតិយើងនាពេលអនាគត។
គណនីសម្រាប់បរិច្ចាគ៖
• KHR: 610000000534 (AFESIP CAMBODIA ORGANIZATION)
• USD: 610000000526 (AFESIP CAMBODIA ORGANIZATION)
គូសបញ្ជាក់ផងដែរថា អង្គការអាហ្វេស៊ីបកម្ពុជា គឺជាអង្គការមួយដែលជួយការពារ គាំពារ និងធានាឱ្យបាននូវសិទ្ធិរបស់យុវនារី និងកុមារីរងគ្រោះ និងងាយរងគ្រោះ តាមរយៈការផ្ដល់ជាជំរក ការអប់រំ ការបណ្ដុះបណ្ដាល និងសមាហរណកម្មដើម្បីឱ្យពួកគាត់អាចត្រឡប់ទៅកាន់សហគមន៍វិញ ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងតាំងពីឆ្នាំ1996 និងបានជួយការពារ និងគាំពារកុមារីរាប់ពាន់នាក់ជារៀងរាល់ឆ្នាំ។
លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍លើកឡើងថា “ជារៀងរាល់ឆ្នាំធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា តែងតែបានធ្វើវិភាគទាន សប្បុរសធម៌ និងការបរិច្ចាគផ្សេងៗជូនដល់បុគ្គលគ្មានទីពឹង អង្គការ សាលារៀន ទីវត្តអារាម មណ្ឌលសុខភាព -ល- ដើម្បីជាចំណែកមួយក្នុងការជួយឱ្យពួកគាត់ទទួលបាននូវការផ្គត់ផ្គង់ដ៏សមស្របមួយ។ មិនត្រឹមតែប៉ុណ្ណោះ យើងក៏បានឧបត្ថម្ភជាសម្ភារៈ និងថវិកាជូនដល់រដ្ឋបាលថ្នាក់ជាតិ និងក្រោមជាតិដើម្បីប្រើប្រាស់តាមបណ្តាអង្គភាព និងមូលដ្ឋានរបស់ខ្លួន ដែលទាំងអស់នេះសុទ្ធសឹងតែជាផែនការយុទ្ធសាស្ត្រដែលយើងបានកំណត់”។
លោកបានបន្ថែមទៀតថា “យើងបានសង្កេតឃើញថា អង្គការអាហ្វេស៊ីបកម្ពុជា បានជួយគាំពារ និងការពារកុមារីរងគ្រោះ និងងាយរងគ្រោះរាប់ម៉ឺននាក់រួចរាល់មកហើយ ដែលបានធ្វើឱ្យកុមារីទាំងអស់នោះទទួលបាននូវជំរក ការសិក្សា ការអប់រំបណ្តុះបណ្តាលទាំងចំណេះដឹង និងជំនាញវិជ្ជាជីវៈ ដែលជាកត្តាលីករនាំឱ្យពួកគាត់មានឱកាសក្នុងការត្រឡប់ទៅប្រកបការងារ និងរស់នៅក្នុងសហគមន៍របស់ពួកគាត់វិញ និងបន្តក្លាយជាធនធានដ៏មានតម្លៃសម្រាប់ប្រទេសជាតិ។ ខ្ញុំ ក៏ដូចជាក្រុមការងារទាំងអស់ពិតជាមានសេចក្តីសោមន្សយ៉ាងក្រៃលែងដែលថ្ងៃនេះ យើងបានក្លាយជាចំណែកមួយក្នុងការចូលរួមជួយដល់កុមារីកម្ពុជា ទោះបីត្រឹមតែចំនួនទឹកប្រាក់ និងសម្ភារៈបន្តិចបន្តួចនេះក្តី”។
ជាចុងក្រោយ​ យើងខ្ញុំសូមអំពាវនាវ និងលើកទឹកចិត្តបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជាគ្រប់រូប​ចូលរួមបរិច្ចាគ និងឧបត្ថម្ភជាសម្ភារៈ និងថវិកាជូនដល់អង្គការកុមារ ចាស់ជរា ជនពិការ ក៏ដូចជាជនដែលកំពុងតែត្រូវការជំនួយ ដើម្បីឱ្យពួកគាត់ទទួលបានឱកាសក្នុងការក្រោកឈរ និងបន្តដំណើរទៅមុខ ក៏ដូចជាការអភិវឌ្ឍន៍ខ្លួនក្លាយជាបុគ្គលគំរូសម្រាប់សង្គមនាថ្ងៃខាងមុខ។

Phnom Penh, On November 30th, 2021, Cambodia Post Bank under the representative of Mr. Toch Chaochek, Chief Executive Officer, has donated 10,000,000 Riels, 20 cases of water, and 100 boxes of masks to AFESIP Cambodia for use in its day-to-day operations. In addition, the bank has opened a charity account for AFESIP Cambodia to allow people can donate funds to the organization.
Donation Account:
- KHR: 610000000534 (AFESIP CAMBODIA ORGANIZATION)
- USD: 610000000526 (AFESIP CAMBODIA ORGANIZATION)
AFESIP Cambodia is an organization that helps, care for, and secures the rights of women and girls victimized by or being at risk of human trafficking and sex slavery by providing them with shelter, education, training, integration, and the opportunity to return to the community, which was founded in 1996 and helps a lot of girls and women every year.
Mr. Toch Chaochek, CEO of Cambodia Post Bank, said, “Every year, Cambodia Post Bank always create charities for helping homeless people, organizations, schools, pagodas, hospital, etc. to get a decent supply. “Not only that, we have also provided material and financial support to the national and sub-national administrations which are strategic plans that we have set.”
“We have observed that AFESIP Cambodia has already helped and protected more than a thousand girls and women by providing them with shelter, education, training both knowledge and professional skills, which are the factors that lead them to have the opportunity to return to work and live in their community. We are very pleased that today we have become a part of helping them, even with a small amount of money and materials.” He added.
Finally, we would like to encourage all of you to donate some funds and materials to children, the elderly, the disabled, as well as those who are in need of help. Your fund and materials can help them to have the opportunity to stand up and continue to move forward as well as develop themselves to be a role model for our society in the future.