ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានចូលរួមអបអរសាទរ ទិវាសន្សំអាស៊ាន ក្រោមប្រធានបទ “សន្សំតិចប្រសើរជាងមិនបានសន្សំ ” នៅថ្ងៃទី៣១ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២២ ដែលរៀបចំឡើងដោយ ធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា សមាគមធនាគារកម្ពុជា និងសមាគមមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុកម្ពុជា ដែលប្រព្រឹត្តទៅនៅសួនច្បារសាធារណៈ មុខព្រះអង្គចេក-ព្រះអង្គចម ខេត្តសៀមរាប។
កម្មវិធីនេះបានប្រារព្ធឡើងក្រោមគោលបំណងផ្សព្វផ្សាយឱ្យកាន់តែទូលំទូលាយ និងលើកទឹកចិត្តប្រជាពលរដ្ឋឱ្យចាប់ផ្តើមសន្សំប្រាក់ជាមួយគ្រឹះស្ថានធនាគារ មីក្រូហិរញ្ញវត្ថុផ្លូវការ ដើម្បីបញ្ចៀសហានិភ័យផ្សេងៗ និងបង្កើនប្រសិទ្ធភាពនៃការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុរបស់ប្រជាពលរដ្ឋ។
ជាចុងក្រោយ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា សូមថ្លែងអរគុណយ៉ាងជ្រៀលជ្រៅដល់សាធារណៈជនទាំងអស់ ដែលបានអញ្ជើញចូលរួម និងមកទស្សនាស្តង់របស់ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា យ៉ាងច្រើនកុះករ។

CPBank celebrates the ASEAN Savings Day under the theme ” Little Saving, better than not”
CPBank celebrates the ASEAN Savings Day under the theme ” Little Saving, better than not” on October 31, 2022, organized by the National Bank of Cambodia, the Association of Banks in Cambodia, and the Cambodia Microfinance Association (CMA) at the public park in front of Preah Ang Chek – Preah Ang Cham, Siem Reap Province.
The program aims to promote and encourage Cambodian people to start saving money with certified financial institutions to avoid risks and improve their financial management.
CPBank would like to express our gratitude to everyone for coming and visiting our booth and start saving with us during the event.