នាព្រឹកថ្ងៃអាទិត្យ ទី១៣ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២០ គណៈគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពស់ និងបុគ្គលិកគ្រប់ជាន់ថ្នាក់នៃ CPBank បានចូលរួមប្រារព្ធពិធីកាន់បិណ្ឌវេនទី១១ នៅវត្តឧប្បលជោត្តនារាម ហៅវត្តភ្នួន ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅក្នុងឃុំអណ្តូងរម៉េញ ស្រុកកណ្តាលស្ទឹង ខេត្តកណ្តាល។
ក្នុងពិធីកាន់បិណ្ឌវេនទី១១នេះ គណៈគ្រប់គ្រងជាន់ខ្ពស់ និងបុគ្គលិកនៃ CPBank បាននាំយកនូវទេយ្យវត្ថុរួមមាន សាដក ៨ អង្ករ ៨ប៉ាវ មី ៨កេស ទឹកស៊ីអ៊ីវ ៨យួរ ទឹកសុទ្ធ ១៦យួរ និងបច្ច័យចំនួន ១,០៨០,០០០រៀល ដើម្បីប្រគេនព្រះសង្ឃដែលគង់ចាំព្រះវស្សាអស់ជិតត្រីមាស ព្រមទាំងបានរៀបចំប្រារព្ធពិធីបែបសាសនា ដើម្បីឧទ្ទិសនូវផល្លានិសង្ឃជូនទៅដល់វិញ្ញាណក្ខ័ន្ធបុព្វការីជនមាន មាតាបិតា ជីដូនជីតា ញាតិការទាំង៧សណ្ដានដែលបានចែកឋានទៅកាន់បរមលោក និងបួងសួងសូមឱ្យវត្ថុស័ក្តិសិទ្ធិទាំងពួងតាមជួយថែរក្សាទំនុកបម្រុងចម្រើនចូលមានដល់គណៈគ្រប់គ្រង និងបុគ្គលិកគ្រប់ជាន់ថ្នាក់ទាំងអស់របស់ធនាគារ។
ឆ្លៀតក្នុងឱកាសដ៏វិសេសវិសាលនោះ លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិនៃ CPBank ក៏បានមានប្រសាសន៍លើកឡើងទៅកាន់បុគ្គលិកទាំងអស់ដែរបានចូលរួមថា ពិធីបុណ្យកាន់បិណ្ឌ និងភ្ជុំបិណ្ឌនេះ គឺជាបុណ្យប្រពៃណីជាតិដ៏ធំមួយក្នុងព្រះពុទ្ធសាសនាដែលត្រូវបានគោរពប្រតិបត្តិជាយូរលង់ណាស់មកហើយ ដូចនេះក្នុងនាមយើងជាកូនខ្មែរជំនាន់ក្រោយត្រូវចូលរួមខិតខំថែរក្សាប្រពៃណី ទំនៀមទំលាប់ដ៏ប្រពៃនេះឱ្យបានគង់វង្ស ក៏ដូចជាចូលរួមចំណែកក្នុងការចូលរួមប្រារព្ធពិធីបុណ្យមួយនេះជារៀងរាល់ឆ្នាំកុំបីខានឡើយ។

On Sunday, September 13th, 2020 CPBank’s management, and staff have celebrated Kan Ben 11 at Oupbal Chhoa Tanaram Pagoda (Phnoun Pagoda) which located in Andoung Romenh commune, Kandal Stueng district, Kandal Province.
On the 11th Kan Ben ceremony, CPBank’s management and staff have also brought some gift such as 8 packages of Sadok, 8 sacks of rice, 8 boxes of Noddle, 8 contains Soy sauce, 16 contains water, and also include KHR 1,080,000 for the monks and organized a religious ceremony to pray for their ancestors who passed away with hopes that the good deeds will bring back the happiness, healthiness to all management and staff of the bank.
In this occasion, Mr. Toch Chaochek, Chief Executive Officer of CPBank, said that Kan Ben and Pchum Ben is a big national festival in Buddhism which has celebrated for a long time, so the next generation of Cambodian must preserve this wonderful tradition, and please do not miss to celebrate this festival every year.