ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ក.អ (CPBank) ជាធនាគារពាណិជ្ជដ៏ធំមួយឈានមុខគេនៅក្នុងស្រុក ដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងក្នុងខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០១៣ រវាងដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររួមមាន កាណាឌីយ៉ា អ៊ីនវេសមិនហូលឌីង ភីអិលស៊ី (CIH), ហ្វូឡឹតុន ហ្វាយណាន់ស៊ល្យហូលឌីង (FFH) និងប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា (CP) នៃក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា។
ដោយផ្អែកលើកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងនៃប្រតិបត្តិការត្រឹមរយៈពេល ៦ឆ្នាំ និងការយកចិត្តទុកដាក់ក្នុងការនាំយកផលិតផល និងសេវាកម្មដែលប្រកបដោយភាពច្នៃប្រឌិត និងសម្បូរបែបជូនបងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា នេះជាហេតុដែល CPBank ត្រូវបានប្រសិទ្ធនាមជាធនាគារឆ្នើមជាច្រើនក្នុងប្រវត្តិសាស្រ្តរបស់ធនាគារ។ ក្នុងឆ្នាំ២០២០ ធនាគារក៏ត្រូវបានប្រសិទ្ធនាមជាធនាគារឆ្នើមសម្រាប់បងប្អូនប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា “BEST RETAIL BANK CAMBODIA 2020” ពី International Business Magazine។
ពានរង្វាន់នេះត្រូវបានប្រគល់ជូន CPBank ក្នុងនាមជាធនាគារឆ្នើមបំផុតក្នុងទ្វីបអាស៊ីលើការបម្រើសេវាហិរញ្ញវត្ថុជូនអតិថិជនគ្រប់កម្រិតជីវភាពដើម្បីជួយសម្រួលដល់ការទូទាត់ និងគ្រប់គ្រងសាច់ប្រាក់តាមរយៈផលិតផលឥណទាន គណនីបញ្ញើសន្សំដ៏សម្បូរបែបជាច្រើនប្រភេទ។ ពានរង្វាន់ដែលមិនអាចកាត់ថ្លៃបានមួយនេះ កើតចេញពីការជឿទុកចិត្តរបស់អតិថិជន និងកិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងរបស់បុគ្គលិកគ្រប់រូប។ សូមអរគុណអ្នកទាំងអស់គ្នា!

The Cambodia Post Bank Plc. (CPBank) is one of the leading commercial banks in Cambodia which founded in September 2013 with a strategic partnership among Canadia Investment Holding Plc. (CIH), Fullerton Financial Holdings Pte. (FFH), and Cambodia Post (CP) Ministry of Post and Telecommunications.
Based on our 6 years commitment of operating and dedication to providing high-quality products and services to customers, CPBank has received a lot of outstanding awards in history. In 2020, CPBank was named the “BEST RETAIL BANK CAMBODIA 2020” by International Business Magazine.
This award has presented to CPBank as an outstanding bank in Asia which provides financial services to customers which can facilitate them to use and manage their cash through Loan and Saving Accounts Product. This priceless award comes from the truth of our customers and the efforts of every colleague. Thank Everyone!