ធនាគារ CPBank មានកិត្តិយសដែលបានចូលរួមឧបត្ថម្ភកម្មវិធីបច្ចេកវិទ្យាហិរញ្ញវត្ថុនៅកម្ពុជា Cambodia FinTech Day 2019 ដោយរៀបចំដោយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជា។
ធនាគារ CPBank គឺជាធនាគារពាណិជ្ជដែលជាដៃគូយុទ្ធសាស្ត្ររវាងកាណាឌីយ៉ាអ៊ីនវេសមិនហូលឌីង ក្រសួងប្រៃសណីយ៍ និងទូរគមនាគមន៍កម្ពុជា និងហ្វូឡឹតុនហ្វាយណាន់ស៊ល្យហូលឌីង។ ធនាគារបានក្លាយជាធនាគារផ្តល់សេវាកម្មហិរញ្ញវត្ថុឈានមុខគេមួយ ជូនអតិថិជនគ្រប់កម្រិតដើម្បីលើកកម្ពស់ជីវភាព និងជួយបំពេញបំណង រីកចម្រើនរបស់ប្រជាពលរដ្ឋកម្ពុជា ហើយបង្កើតតម្លៃជានិរន្តដល់ភាគទុនិក បុគ្គលិក និងសង្គមផងដែរ។
មកទល់នឹងពេលនេះ ធនាគារ CPBank មានស្នាក់ការកណ្តាលចំនួន ១ កន្លែង និង ៥០ សាខាខេត្ត/ក្រុង និងស្រុកដែលជាតំបន់សក្តានុពល ដែលមានបុគ្គលិកចំនួនជាង ១,៦០០ នាក់វ័យក្មេង ស្វាហាប់ ចេះច្នៃប្រឌិត មានការប្តេជ្ញាខ្ពស់ ស្មោះស្ម័គ្រ ចេះយកចិត្តទុកដាក់ បានចូលរួមក្នុងការជម្រុញឲ្យអាជីវកម្មរបស់ធនាគារឲ្យកាន់តែមានស្ថេរភាព និងរីកចម្រើនជាបន្តបន្ទាប់ពីមួយឆ្នាំទៅមួយឆ្នាំ ដោយផ្តល់នូវភាពសម្បូរបែប ផលិតផលហិរញ្ញវត្ថុ និងសេវាកម្មដល់អតិថិជន និងរួមចំណែកដល់ការអភិវឌ្ឍន៍សេដ្ឋកិច្ច-សង្គមកម្ពុជា។
ធនាគារបង្កើតឲ្យមានប្រព័ន្ឌវាយតម្លៃឥណទាន (Loan Origination System) ការបើកគណនីតាមរយៈអនឡាញ ការដាក់ឲ្យប្រើប្រាស់ប័ណ្ណឥណពន្ធវីសា និងបង្កើនមុខងារជាច្រើនក្នុងសេវាធនាគារចល័តរបស់ខ្លួន ដែលស្របតាមទីផ្សារដែលកំពុងជឿនលឿនផ្នែកប្រព័ន្ធទំនើបកម្ម។
ស្របតាមគោលដៅអភិវឌ្ឍន៍ផ្នែក FinTech ធនាគារ CPBank បានសហការជាមួយដៃគូជាច្រើនដូចជា តារាផេ និងវីង ស្របពេលដែលកំពុងក្លាយខ្លួនជាធនាគារឈានមុខគេមួយនៅក្នុងប្រទេសដើម្បីចូលរួមជាមួយគម្រោង បាគង ដែលរៀបចំដោយធនាគារជាតិនៃកម្ពុជាសម្រាប់ផ្តល់សេវាកម្មផ្ទេរប្រាក់ដល់អតិថិជន។

CPBank honored to participate sponsored Cambodia Fintech Day 2019 that organized by National Bank of Cambodia.
CPBank in leading commercial bank with strategic partnership between CANADIA Investment Holding Plc, (CIH), Cambodia Post (CP) Ministry of Post and Telecommunications of Cambodia Government, and Fullerton Financial Holdings Pte. (FFH). CPBank is the best mass market bank that enriches lives and fulfills the growing aspirations of the people of Cambodia and creates sustainable value for shareholders, employees, and society.
At present, CPBank has 01 Head Office and 50 Branches in nationwide. With 1,600 young, dynamic, creative employees has contributed to CPBank’s business activities becoming more stable, growing steadily over the years, providing diverse financial products and services to customers and contribute to the development of Cambodia.
CPBank has developed the Loan Origination System, Online Account Opening, Visa Credit Card launching, and upgrade friendly on mobile Banking Service in line with the market’s modernization.
In line with FinTech development stategy, CPBank has corporate partner with Wing and DaraPay while becoming the leading banks in Cambodia to participate in Bakong organized by the National Bank of Cambodia For payment system .