ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា រៀបចំកម្មវិធីសប្បុរសធម៌ នៅក្រុងអរិយក្សត្រ ខេត្តកណ្តាល
កណ្តាល៖ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បាន​រៀបចំ​កម្មវិធី​សប្បុរសធម៌ ដោយ​ពាំនាំ​គ្រឿង​ឧបភោគ បរិភោគ សម្ភារៈសិក្សា និង​ថវិកាមួយ​ចំនួន​ ចែក​ជូន​គ្រួសារ​ក្រីក្រ​ចំនួន​៩គ្រួសារ ដែល​រស់​នៅក្នុង​​ភូមិ​ព្រែក​អំពិល សង្កាត់​ព្រែក​អំពិល ក្រុងអរិយក្សត្រ ខេត្ត​កណ្តាល នៅ​ថ្ងៃទី​១១ ខែ​កក្កដា ឆ្នាំ​២០២៤។
គ្រួសារនិមួយៗ​ទទួលបានអង្ករ២បាវ (១០០គីឡូក្រាម) ត្រីខ១យួរ ទឹកត្រី១យួ ទឹកស៊ីអ៊ីវ១យួ មី១កេស និងថវិកាចំនួន ២០០,០០០រៀល ខណៈកូនៗនៅ​ក្នុង​គ្រួសារ ដែលកំពុង​សិក្សា​ទទួល​បាន ​ឯកសណ្ឋានសិស្ស២ឈុត កាបូបស្ពាយ១ សៀវភៅសរសេរ១០ក្បាល និងសម្ភារៈសិក្សា១ឈុត។
ក្នុង​កម្មវិធីសំណេះសំណាល លោក តូច ចៅចេក ប្រធាន​នាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ​ប្រៃសណីយ៍ កម្ពុជា បាន​មាន​ប្រសាសន៍លើក​ទឹក​ចិត្ត​ដល់​ក្មួយៗ​សិស្សានុសិស្សឱ្យ​តស៊ូ​ប្រឹង​ប្រែង​សិក្សា ដើម្បី​ឱ្យ​ខ្លូន​មាន​ចំណេះ​ជំនាញ​ច្បាស់លាស់​ ពីព្រោះ​មាន​តែការ​​មានចំណេះ​ និង​ជំនាញ​​ទេ​ ដែល​ជួយ​លើកស្ទួយជីវភាព​គ្រួសារ​ឱ្យ​ចាកចេញ​ពីភាព​ក្រីក្រ។
គួរបញ្ជាក់ផងដែរថា ធនាគារ​ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា តែងជួយរួមចំណែកក្នុងសកម្មភាពសប្បុរសធម៌ និងសកម្មភាពសង្គមនានា។ កន្លងមក ធនាគារបានរួមចំណែកក្នុងការកសាងហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរបស់សាលា ចូលរួមដាំដើមឈើ សម្អាតទីក្រុង ឧបត្ថម្ភមន្ទីពេទ្យគន្ធបុប្ផា និងអង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាលនានាផងដែរ។

Kandal: CPBank organized a charity event by bringing food, study materials, and some cash to donate to 9 families in Prek Ampel Village, Prek Ampel Commune, Arey Ksat City, Kandal Province on 11 July 2024.
Each family received 2 sacks of rice (100 kg), 12 packs of canned fish, 6 packs of soy source, 6 packs of fish source, 1 carton of instant noodle, and KHR 200,000, while the children who are studying got 2 set of school uniforms, 1 backpack, 10 books and 1 set of school supplies.
In the donation event, Mr. Toch Chaochek, CEO of CPBank, encouraged all the children to continue their study because only when they have education, or skills, can they improve their standard of living.
CPBank has always contributed to society. The Bank has renovated school’s infrastructure, planted trees, cleaned up the community, donated to Kuntha Bopha Hospital, and other NGOs.