នៅថ្ងៃទី៣0 ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២ ធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា ទទួលបានពានរង្វាន់ឆ្នើមលើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការក្នុងឆ្នាំ ២០២២ ពីក្រុមហ៊ុនក្រេឌីត ប្យួរ៉ូ (ខេមបូឌា) ខូ អិលធីឌី ដែលហៅកាត់ថា ស៊ីប៊ីស៊ី ដែលជាក្រុមហ៊ុនឈានមុខគេ ក្នុងការផ្តល់នូវសេវាព័ត៌មានហិរញ្ញវត្ថុ ឧបករណ៍វិភាគទិន្នន័យ និងរបាយការណ៍ឥណទាន ទៅដល់ស្ថាប័នហិរញ្ញវត្ថុទាំងអស់ នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ នៃធនាគារ ប្រៃសណីយ៍កម្ពុជា បានមានប្រសាសន៍ឱ្យដឹងថា ការជោគជ័យលើកិច្ចសហប្រតិបត្តិការភាពជាដៃគូរនេះ គឺជាសមិទ្ធផលមួយថ្មីទៀតរបស់យើង នៅក្នុងការចូលរួមចំណែកដល់ស្ថិរភាពវិស័យហិរញ្ញវត្ថុនៅប្រទេសកម្ពុជា។

On September 30, 2022, CPBank received the Outstanding Collaboration Award 2022 from Credit Bureau Cambodia Co., Ltd (CBC), which is the leading provider of financial information, analytical solutions, and credit reporting services to financial institutions and consumers in the Kingdom of Cambodia.
Toch Chao Chek, Chief Executive Officer of CPBank, said this award is another achievement of the bank in contributing to financial stability in Cambodia.
On 22 September 2022, CPBank collected the “SME Financier of The Year – Asia” Silver category and “Best Financier for Women Entrepreneurs” Silver category awards at the Global SME Finance Forum Awards 2022 at the Hyatt Regency Phnom Penh.