ដើម្បីជាគោលគំនិតក្នុងការតម្រង់ទិសជូនសិស្សានុសិស្សដែលកំពុងសិក្សាថ្នាក់វិទ្យាល័យ ជាពិសេសប្អូនៗសិស្សានុសិស្សដែលស្រឡាញ់ និងមានបំណងចង់បម្រើការងារក្នុងវិស័យធនាគារ និងហិរញ្ញវត្ថុ។ កាលពីថ្ងៃទី15 ខែមករា ឆ្នាំ2021 កន្លងទៅនេះ CPBank ក្រោមតំណាងជាអធិបតីភាពដ៏ខ្ពង់ខ្ពស់របស់ លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ បានអញ្ជើញចូលរួមធ្វើបទបង្ហាញដើម្បីចែករំលែកនូវចំណេះដឹង បទពិសោធន៍ ក៏ដូចជាផ្តល់នូវផ្នត់គំនិតតម្រង់ទិសជូនសិស្សានុសិស្សជាង ១០០ នាក់ នៃសាលារៀនគ្រូយើង ក្នុងទីរួមខេត្តរតនគីរី ស្តីពីអាជីពការងារក្នុងវិស័យធនាគារ និងទិសដៅអនាគតសម្រាប់យុវជននាយុគសម័យឌីជីថល។
បឋកថាស្តីពីអាជីពការងារក្នុងវិស័យធនាគារ និងទិសដៅអនាគតសម្រាប់យុវជននាយុគសម័យឌីជីថលនេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងដើម្បីផ្សព្វផ្សាយជាព័ត៌មាន និងផ្តល់ជាចំណេះដឹងជូនដល់សិស្សានុសិស្សនៅកម្រិតមធ្យមសិក្សា សំដៅធ្វើយ៉ាងណាឱ្យពួកគាត់ អាចកំណត់ឱ្យបានច្បាស់លាស់ពីផែនការក្នុងការសិក្សា ការរៀបចំខ្លួនចូលថ្នាក់ឧត្តមសិក្សាដើម្បីឱ្យទទួលបានភាពជោគជ័យ និងអាចសម្រេចតាមបំណងប្រាថ្នារបស់ខ្លួននាពេលអនាគត។
ក្នុងសិក្ខាសាលានេះផងដែរ លោក តូច ចៅចេក ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិនៃ CPBank បានមានប្រសាសន៍ថា៖ “ដើម្បីក្លាយជាធនធានមនុស្សមួយរូបដែលប្រកបដោយសមត្ថភាព ចំណេះដឹង ជំនាញ និងបច្ចេកទេសខ្ពស់ ប្អូនៗសិស្សានុសិស្សាទាំងអស់ត្រូវតែខិតខំប្រឹងប្រែងសិក្សាតាំងពីថ្នាក់មធ្យមសិក្សា និងរហូតដល់ថ្នាក់ឧត្តមសិក្សា។ ចំណែកឯការចូលប្រលូកក្នុងវិស័យការងារវិញ សូមឱ្យក្មួយៗសិស្សានុសិស្សទាំងអស់ត្រូវតែជ្រើសរើសការងារណាដែលខ្លួនស្រឡាញ់ និងពេញចិត្តក្នុងការធ្វើ និងត្រូវចំណាយពេលវេលាក្នុងការសិក្សាពីការងារមួយនេះឱ្យបានរហ័សបំផុតដើម្បីអាចអភិវឌ្ឍន៍ខ្លួនក្លាយជាអ្នកដឹកនាំមួយរូបនាពេលអនាគត”។
លោក តូច ចៅចេក បានមានប្រសាសន៍បន្ថែមទៀតថា៖ “ប្រសិនបើប្អូនៗសិស្សានុសិស្សទាំងអស់ពិតជាស្រឡាញ់ការងារក្នុងវិស័យហិរញ្ញវត្ថុពិតប្រាកដមែននោះ សូមខិតខំប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រដើម្បីក្លាយជាធនធានមនុស្សល្អមួយរូប។ CPBank នឹងរង់ចាំប្អូនៗដើម្បីចូលរួមជាមួយគ្នា និងរង់ចាំផ្តល់ឱកាសជូនប្អូនៗទាំងអស់ដែលមានសមត្ថភាព និងចង់អភិវឌ្ឍន៍ខ្លួនក្នុងវិស័យធនាគារ”។
ជាកិច្ចចុងក្រោយ CPBank ក៏បានប្រគល់ជូនជាថង់បរិស្ថាន សម្ភារៈសិក្សារួមមាន ប៊ិក សៀវភៅចំនួន 100 ឈុត ជូនប្អូនៗសិស្សានុសិស្សដែលមានបានចូលរួមក្នុងសិក្ខាសាលានេះ ដើម្បីប្រើប្រាស់ក្នុងការសិក្សារបស់ខ្លួន និងសង្ឃឹមខ្ពស់ថាសិស្សានុសិស្សទាំងអស់នឹងខិតខំប្រឹងប្រែងសិក្សា និងសម្រេចបាននូវគោលបំណងដែលខ្លួនបានប៉ងប្រាថ្នា។

To orient students who are studying in high school, especially students who love and want to work in the banking and finance sector. On January 15th, 2021, CPBank under the representative of Mr. Toch Chaochek, Chief Executive Officer, has shared the knowledge, experiences, and as well as provide orientation ideas to more than 100 students at Krou Yerng School in Ratanakiri Province in the workshop as “The career in the banking sector and future direction for young people in the digital age”.
This workshop held in objective to disseminate information and educate high school students for help them to clarify and define their plans and preparing for success in university life and be able to achieve their goals in the future.
In this workshop, Mr. Toch Chaochek, CEO of CPBank said “To become a human resource with high ability, knowledge, skills, and techniques, all students must study hard from high school until the university. After graduated the university, please choose a job that you love and willing to do and take the time to study this job as soon as possible to be able to develop yourself become a good leader in the future.
If you love and interested in financial careers so please study hard from now on to be a human resource in the future. CPBank will be waiting for all of you to join us. We always provide opportunities for students who have the ability and want to develop themselves in the banking sector. “He added”.
CPBank also donated 100 bags of study materials including pens, books, and eco-bag to the students who participated in this workshop and hope that all students will study hard and can achieve their goals in the future.